MEDVEDEV POČINJE DA VOLI ŠLJAKU: Rus razbio Amerikanca u trećem kolu Rolan Garosu

RUSKI teniser Danil Medvedev nije krio da ne voli da igra na šljaci, ali kako igra na Rolan Garosu možda će i zavoleti najsporiju podlogu.

МЕДВЕДЕВ ПОЧИЊЕ ДА ВОЛИ ШЉАКУ: Рус разбио Американца у трећем колу Ролан Гаросу

FOTO: AP/Tanjug

Ovaj 25-godišnjak iz Moskve do ove godine nije imao nijednu pobedu na pariskom grend slemu u karijeri, a sada ih je nanizao tri.

Medvedev (2. igrač sveta) počistio je sa terena Amerikanca Rajlija Opelku sa 6:4, 6:2, 6:4 za samo jedan sat i 40 minuta.

Medvedev je potpuno ukrotio najjače oružje 213 centimetara visokog tenisera - servis. Momak iz Mičigena je meč završio sa samo pet asova što je daleko ispod njegovog proseka.

Rus je u prva dva seta rivalu dva puta oduzimao servis, u trećem mu je jedan brejk bio dovoljan da dođe do ubedljive pobede.

Medvedev će se u osmini finala sastati sa Čileancem Kristijanom Garinom, inače specijalistom za šljaku.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

IZAŠLA NOVA ATP LISTA: Evo na kom se mestu nalazi Novak Đoković nakon Vimbldona