ĐERE PORAŽEN OD ZVEREVA: Laslo propustio veliku šansu u drugom setu, Nemac stigao do osmine finala Rolan Garosa

04. 06. 2021. u 16:14

LASLO Đere nije uspeo da napravi iznenađenje u trećem kolu Rolan Garosa. On je poražen od Nemca Aleksandra Zvereva sa 6:2, 7:5, 6:2.

ЂЕРЕ ПОРАЖЕН ОД ЗВЕРЕВА: Ласло пропустио велику шансу у другом сету, Немац стигао до осмине финала Ролан Гароса

Zasluženo je slavio šesti igrač sveta, ali treba reći da je Srbin propustio veliku priliku u drugom setu da izjednači rezultat.

Nakon dominacije Nemca u prvom setu, drugi je u dobroj meri protekao u boljoj igri 55. tenisera planete. Vodio je Đere sa 5:2, a pri rezultatu 5:3 na svoj servis imao 40:0, no nije uspeo da iskoristi tri set lopte i nakon toga desio se veliki pad.

Iskoristio je poklon Zverev i sa pet vezanih gemova dobio drugi set i došao na korak od pobede.

Treći segment meča bio je formalnost za Nemca, Đere više nije mogao da se vrati, pa je momak iz Hamburga slavio posle dva sata i devet minuta igre.

Zverev će u osmini finala igrati protiv Japanca Keija Nišikorija.