SJAJNA PRIČA IZ PAKISTANA: Nema ruke, ali snuker igra kao najveći majstori (VIDEO)
IME Mohamed Ikram vam sigurno ne znači ništa. Ipak, on je pravi heroj. Naime, rođen je u Pakistanu bez ruku i nikada nije napustio svoju zemlju.
Foto: Printskrin Youtube/AFP News Agency
Njega ništa nije sprečilo da radi ono što voli - da igra snuker.
Mohamed mnogo voli ovaj sport, a od tinejdžerskih dana ga je uglavnom samo gledao. No, našao je rešenje da se oproba u ovom sportu.
Ikram je uprkos fizičkim nedostacima naučio da igra snuker, i to toliko dobro da je osvajao i turnire u Pakistanu.
- Kada sam ima 10-12 godina, išao sam stalno u jedan klub i osetio sam da bih mogao da igram ovu igru da imam ruke. Onda sam počeo da razmišljam - zašto ne bih probao? - zapitao se Ikram i nastavio:
- Ako pokušam, moći ću da igram. I tako sam kada nikoga nije bilo u klubu probao da igram mojom bradom i naučio sam kako da igram snuker.
Poptuno se ravnopravno takmiči sa ostalim rivalima. Osvojio tri turnira u svojoj zemlji igrajući bradom, dok svi oko njega koriste štapove i ruke.
- Voleo bih da idem i van Pakistana da igram i da me država pomogne kako bih mogao da igram sa internacionalnim igračima - zaključio je Ikram.
Mohamed je pokazao da je u životu sve moguće, samo ako postoji želja.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
PARTIZAN IZGUBIO U NIŠU: Majstorija Pantelića presudila crno-belima (VIDEO)
26. 10. 2020. u 16:26 >> 18:58
BROJKA ZA DIVLjENjE: Ben u odabranom društvu, podatak kojim malo koji stranac u srpskom fudbalu može da se pohvali!
26. 10. 2020. u 14:52 >> 14:55
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
SVET JE ZAPANjEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)
U najnovije vesti vezane za Rusiju - "uplela" se i Srbija.
11. 03. 2026. u 17:01
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)