ZBOG OVOGA JE SRBIJA OSTALA BEZ ZLATA! Gvideti: Maju niko nije video dva dana, uključujući i mene
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Đovani Gvideti rekao je posle osvajanja srebrne medalje na Evropskom prvenstvu da je cela ekipa dala svoj maksimum i da je ovo srebro vrlo važno.
FOTO: CEV
"Ponosan sam na tim. Učinili smo sve što smo mogli, igrali do maksimuma. Vargas je bila magična, pokušali smo da je zaustavimo. Ona je jedina koju uopšte nismo mogli da zaustavimo. Bili smo blizu i impresioniran sam igrom mog tima", rekao je Gvideti za Radio-televiziju Srbije.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je danas srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u finalu u Briselu posle velike borbe izgubila od Turske sa 2:3, po setovima 27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15.
Problem za selekciju Srbije bili su i zdravstveni problemi kapitenke Maje Ognjenović sa virusom.
"Maju niko nije video dva dana, uključujući i mene. Ona svakako ima sposobnost i iskustvo, hteo sam da je pustim na teren večeras. Nije bila na svom nivou. Dala je najviše od sebe", istakao je Gvideti.
FOTO: CEV
Sledi kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, koji Gvideti smatra još značajnijim nego ovo prvenstvo.
"To je kraj. Najbitniji događaj sezone. Moramo jako dobro da se pripremimo za taj turnir. I da se odmorimo pre svega. Ova srebrna medalja je vrlo važna, treba da uživamo u njoj, pa da se spremamo za turnir", rekao je selektor Srbije.
"Srbija treba da bude ponosna. Svake godine igraju u finalima velikih takmičenja. Nekad pobedite, nekad izgubite. Ova grupa sve što čini, to je uz puno ljubavi prema svojoj zemlji. Svake godine donose medalje i zato treba srpski narod njima da se ponosi", zaključio je Gvideti.
Preporučujemo
NEVIĐENA DRAMA! Kakva šteta: Sjajna Srbija bez zlata, Turska osvojila Evropsko prvenstvo za odbojkašice
03. 09. 2023. u 22:36 >> 22:37
KAKVA DRAMA, KAKAV PODVIG! Srbija u finalu Evropskog prvenstva za odbojkašice, Holandija pala u trileru
01. 09. 2023. u 22:35 >> 22:42
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za subotu
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila nekoliko zanimiljvih predloga.
28. 02. 2026. u 07:00
DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!
Najnovije vesti vezane za rat koji je otpočeo na Bliskom istoku, a napad na Iran bio je okidač za to, tiču se Svetskog prvenstva u fudbalu čiji su domaćin i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 22:46 >> 23:00
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (10)