TO SU SVETSKE ŠAMPIONKE: Srbija najboljom partijom u dosadašnjem toku SP savladala odličnu Nemačku

29. 09. 2022. u 17:27

ODBOJKAŠKA reprezentacija Srbije savladala je Nemačku sa 3:0, po setovima 25:23, 25:22, 25:23.

ТО СУ СВЕТСКЕ ШАМПИОНКЕ: Србија најбољом партијом у досадашњем току СП савладала одличну Немачку

Izabranice Danijela Santarelija odigrale su odličan meč, ali su i Nemicnje pružile jak otpor. Nisu se predavale ni na 20:14 za Srbiju u trećem setu.

- Mislim da je ovo bila naša najbolja utakmica od početka prvenstva - rekla je posle meča najbolja odbojkašica sveta Tijana Bošković, koja je osim odlične igre u napadu dominirala i blokom.

Velika borba viđena je i u prva dva seta, u prvom je Srbija bilo nekoliko preokreta, a Srbija je na kraju stigla 20:22. Neizvesno je bilo i u završnici drugog seta, kada su Tijana Bošković igrom u odbrani i Bojana Drča servisima, obezbedile osvajanje ovog dela igre.

Tijana Bošković je sa 24 poena bila najefikasnija, Bjanka Buša je dodala osam, a Jovana Stevanović sedam.  U sastavu Nemačke istakla se Hana Ortman sa 14 poena.

Kanada je u prvom meču trećeg kola grupe C savladala Kazahstan sa 3:0, a kasnije danas SAD će igrati protiv Bugarske.

Srbija se sutra od 13 sati sastaje sa Kazahstanom.

Srbija sada ima tri pobede, bez poraza i osam bodova. Nemice su sa dve pobede i jednim porazom ostali na šest bodova, koliko imaju i Amerikanke uz meč manje.

Najbolje četiri ekipe iz prve runde idu dalje, a bodovi se prenose.