SVET VIDEO JOŠ JEDNOG ČUDESNOG SRBINA! Imamo još jednog finalistu na Svetskom prvenstvu u atletici (VIDEO)
Adriana Vilagoš je oduševila Srbiju osvajanjem titule svetskog prvaka u juniorskoj konkurenciji u bacanju koplja, a u Kaliju, gde se taj šampionat planete za sportiste do 20 godina starosti održava, naša država je dobila još jednog junaka.
Instagram / Bogdan Vidojković
Naime, sprinter Bogdan Vidojković se plasirao u finale trke na 110 metara s preponama.
Kao peti najbrži u kvalifikacionim trkama, naš spritner je nešto sporije ušao u polufinalnu, ali je, iako je u jednom trenutku bio sedmi, na kraju kroz cilj prošao kao drugi, što možete i videti u snimku Srpskog atletskog saveza:
Njegovog vreme od 13,70 bilo je 11. u polufinalnim nadmetanjima na 110 metara s preponama, ali iako je samo za osmoricu bilo mesta u finalu, on je stekao pravo da se nadmeće za medalju na osnovu plasmana u svojoj trci.
Naime, po dvojica najboljih iz sve tri polufinalne trke automatski su sticala pravo da učestvuju u finalu, a tamo su prošla i još dvojica na osnovu rezultata. Ispostavilo se da su u drugim trkama trojica sprintera imali bolja vremena od Vidojkovića (Portugalac Ambriz - 13,60 sekundi, Brazilac Ornelas dos Santoš - 13,62 i Čeh Štepan Šubert - 13,65), ali su pravila bila jasna: dalje se ne prolazi samo na osnovu izmerenog vremena, nego tako što se izborite i sa sobom i sa konukrencijom, pa budete među prvom dvojicom u trci u kojoj se nadmećete. Ili imate dva naredna najbolja rezultata.
Radojević je sjajnim izdanjem upravo bio među dvojicom najboljih u napetoj trci, pa će u četvrtak, sat i 25 minuta iza ponoći po našem, srednjoevropskom vremenu, učestvovati u finalu.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
TENISKI SKANDAL: Uzeo Novaku Đokoviću set prošle godine, sada pao na doping testu!
02. 08. 2022. u 21:05
NEPRIJATAN GOST NA OLD TRAFORDU: Junajted juri Ligu šampiona, "trešnjice" treći uzastopni trijumf na Teatru snova
MANČESTER junajted će i drugog ponedeljka zaredom spustiti zavesu na kolo Premijer lige, kada na „Old trafordu“ ugosti Bornmut (21.00) u meču koji može mnogo da kaže o stvarnom dometu tima Rubena Amorima.
15. 12. 2025. u 09:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)