SJAJAN REZULTAT ZA KUKOLJA: Srbinu bronza u Antaliji!

03. 04. 2022. u 19:41

NAJBOLjI srpski džudista Aleksandar Kukolj osvojio je medalju na Grand slamu u Antaliji.

СЈАЈАН РЕЗУЛТАТ ЗА КУКОЉА: Србину бронза у Анталији!

Kukolj je osvojio bronzu u težinskoj kategoriji do 100 kilograma na IJF Grand slem turniru u Antaliji.

Ovaj izuzetan rezultat naš takmičar ostvario je nakon brilijantne serije mečeva u kojima se borio.

U prvom duelu pobedio je Kubanca Listera Kardona, potom je podjednako siguran bio i protiv Kostadina Cvetanova, a u trećem meču pobedio je Rumuna Aslija Gonzalesa.

U polufinalu, Aleksandar Kukolj susreo se sa Špancem, Nikolozom Šerazadišvilijem. U ovom meču, Aleksandar je delovao prilično umorno i iscrpljeno. Španac je uspeo da povede i do kraja meča je zadržao prednost nad našim džudistom.

Konačno, Aleksandar Kukolj je došao do meča za treće mesto u kojem se sastao sa Rafaelom Buzacarinijem iz Brazila.

Brazilac je kroz repesaž izborio mesto u borbi za treće mesto. Naš Aleksandar je u ovoj borbi vrlo brzo napravio vazari, a onda je do kraja meča mudro i iskusno održavao svoju prednost i tako je osvojio bronzanu medalju.

BONUS VIDEO: KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA: Kako su se nizali uspesi Srbije u 2021. godini