NESTVARNA SCENA: Zaraženi rukometaši Srbije nisu mogli ni da sanjaju da će ih ovo probuditi (VIDEO)
NESVAKIDAŠNjE teče završnica priprema rukometne reprezentacija Srbije koju od 13. do 30. januara u Mađarskoj i Slovačkoj očekuje Evropsko prvenstvo.
Rukometni savez Srbije
Brojni članovi naše nacionalne selekcije su na samom početku 2022. godine bili pozitivni na SARS-CoV-2 tip koronavirusa, pa u sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije, u Staroj Pazovi, nisu mogli da sa ostalim kolegama rade na finesama pred početak šampionata.
Ali, saigrači ih nisu zaboravili.
Uopšte.
U Božićnoj noći, zdravi rukometaši Srbije stigli su pod prozore soba u kojima su im smešteni inficirani saigrači, pa im praznik Hristovog rođenja čestitali - pesmom:
Podsetimo, kako je direktor reprezentacije Ratko Nikolić za Božić istakao za "Novosti", "orlovi" se testiraju svakog dana, i antigenski, i PCR testiranjem.
Stanje je tada počelo da biva bolje, jer su na Badnji dan svi testirani bili negativni, pa i selektor Toni Đerona i Vladimir Cupara, ali već danas zabeležena su dva nova pozitivna slučaja - inficirani su Nemanja Ilić i Dejan Milosavljev.
Zbog omikron soja koronavirusa, Evropska rukometna federacija je odlučila da karantin smanji sa 14 na pet dana uz dva negativna PCR testa.
Prvo su pozitivni bili Cupara, Radivojević, selektor Đerona, trener golmana Pejanović, fizioterapeut Radulović i šef delegacije Krivokapić. Potom su u izolaciju morali i Sretenović, Abutović, Pešmalbek i Zelenović. Zbog toga su naknadno pozvani Vorkapić, Mitić i Šotić, dok je u pripravnosti Radović. Zvog povrede kolena pripreme je napustio Nikolić.
"Orlovi" bi trebalo 11. januara da otputuju u Segedin, gde 13. u prvom kolu grupe C igraju sa Ukrajinom. Dva dana kasnije igraju sa Hrvatskom, a 17. sa Francuskom. Prve dve selekcije idu u drugu fazu.
BONUS VIDEO: Od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
FIORENTINA SE ODREKLA SRBINA: Dušan Vlahović dobio vest koju je dugo čekao
08. 01. 2022. u 18:16
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (0)