FENER PREKINUO SERIJU PORAZA: Gudurić se vratio, Kokoškov lakše diše

Č. V.

23. 12. 2020. u 20:58

KOŠARKAŠI Fenerbahčea pobedili su Olimpijakos sa 84:77 na svom parketu u 16. kolu Evrolige, a prvu utakmicu po povratku u klub iz Istanbula odigrao je Marko Gudurić.

ФЕНЕР ПРЕКИНУО СЕРИЈУ ПОРАЗА: Гудурић се вратио, Кокошков лакше дише

Srpski igrač je na terenu proveo 20 minuta i za to vreme je uspeo da upiše četiri poena. Treba reći da je meč počeo u startnoj petorci.

Videlo se da izabranici Igora Kokoškova od starta utakmice izgledaju bolje nego u prethodnim duelima. Na odmor su otišli sa prednošću od četiri razlike - 45:41.

Nastavio je domaći tim da povećava prednost u nastavku utakmice, koja je početkom poslednjeg kvartala iznosila maksimalnih 14 razlike - 68:54.

Ipak, gosti su uspeli koliko-toliko da se vrate u utakmicu, no to im nije bilo dovoljno da izbegnu poraz.

U pobedničkom timu najviše se istakao Jan Veseli sa 17 poena, pratio ga je Dešon Pjer sa 14. Na drugoj strani Saša Vezenkov je meč okončao sa 17 poena, dok je Livio Žan-Šarl upisao 12.

Posle ovog tijumfa Fenerbahče ima učinak 6-10, a Olimpijakos 7-9.