"DOLAZE NAM VELIKI PRIJATELJI!" Željko Obradović apeluje na navijače KK Partizan pred polufinale ABA lige
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović oglasio se pred prvu utakmicu polufinala ABA lige sa ekipom podoričke Budućnosti.
Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
Košarkaši Partizana u utorak od 18.30 dočekuju ekipu Budućnosti u Beogradksoj areni (dnevnih ulaznica u slobodnoj prodaji još uvek ima, saopštili su crno-beli).
Tokom ligaškog dela sezone, crno-beli su dva puta savladali ovog rivala iz Podgorice, a upravo će dva trijumfa biti potrebna za plasman u finale. U četvrtfinalnim okršajima, Partizan je sa 2:0 u seriji savladao Igokeu, dok je Budućnost istim rezultatom eliminsala Zadar.
Uoči početka polufinala ABA lige trener crno-belih Željko Obradović se ovako obratio javnosti:
"Igramo polufinalnu seriju protiv Budućnosti sa velikim respektom prema samoj ekipi. Imaju veliki kvalitet. Ono što bih želeo da naglasim ovom prilikom je da iako su nam veliki rivali, dolaze nam i veliki prijatelji. Takođe bih želeo da zamolim navijače Partizana da ih zaista na fer i sportski način dočekaju, da sve protekne u dobroj atmosferi. Mislim da je to ono što je potrebno ABA ligi, a pre svega, svima nama koji smo iz Partizana. Želeo bih da svima pokažemo gostoprimstvo koje možemo da pružimo prema svakom protivniku i da se svako dobro oseća koda dođe u našu Arenu, i na kraju krajeva da se isključivo priča samo o košarci", naglasio je Obradović i dodao da su svi igrači zdravi, sa izuzetkom Ognjena Jaramaza koji ima problema sa nogom.
Uoči predstojeeg meča, centar crno-belih, Balša Koprivica, istakao je sledeće:
"Očekuje nas polufinale. Što se tiče same ekipe Budućnosti, ove sezone imamo iskustva sa njima, solidna su ekipa i imaju dobrog trenera. Pripremamo se već nekoliko dana za ovaj meč", rekao je Koprivica.
Podsetimo, drugi meč se igra u Podgorici u utorak, 7. maja, a majstorica je, "okvirno" zakazana za petak 10. maj. "Okvirno", pod znacima navoda, jer je za isti dan, na istom mestu, u Beogradskoj areni, zakazana eventualna majstorica druge polufinale serije, u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Mega. Prvi meč tih takmaca igra se u petak, 3. maja, a drugi u utorak, 7. maja.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
LEGENDA KOŠARKE ŠOKIRALA EVROPU: Evo snimka na kome krade parfeme u Beogradu (VIDEO)
27. 04. 2024. u 15:40
NEMAJU ODGOVOR ZA JOKIĆA: Niksi "nemoćni" protiv najboljeg košarkaša današnjice
VEČERAS nas očekuje duel između Nagetsa i Niksa koji se sastaju u "Bol areni" tri sata posle ponoći.
06. 03. 2026. u 14:30
ZAPAD U NEVERICI, TRAMP U ŠOKU! Evo šta su Turci upravo uradili zbog napada Amerikanaca i Izraela na Iran
Nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael ivršili napad na Iran, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze, desila se jedna potpuno nesvakidašnja stvar.
06. 03. 2026. u 22:52
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)