MEGA POBEDILA BORAC: Sledi polufinale sa Zvezdom

Č. V.

24. 05. 2022. u 21:37

KOŠARKAŠI Mege savladali su Borac u Čačku sa 82:75 i slavili sa 2-0. Na taj način su zakazali polufinalni duel sa Crvenom zvezdom u Superligi Srbije.

МЕГА ПОБЕДИЛА БОРАЦ: Следи полуфинале са Звездом

Izabranici Vlade Jovanovića su uspeli da reše ovu seriju u dva meča i sada mogu maksimalno da se posvete pripremi duela sa crveno-belima koji prvo moraju da završe ABA ligu gde u finalu igraju protiv Partizana.

Mega je odigrala dobro prvo poluvreme posle kojeg je imala prednost od sedam razlike - 44:37. Ispostavilo je da je to bilo dovoljno za trijumf.

Zanimljivo je da su treća i četvrta četvrtina okončane identičnim rezultatom - 20:18. Jednu je dobio domaći, a drugu gostujući tim.

Najefikasniji kod pobednika bio je Boriša Simanić sa 20 poena, pratio ga je Aleksa Uskoković sa 14. Na drugoj strani sjajan je bio Marko Pecarski koji je meč završio sa 25 poena, dok je Aleska Novaković dodao 17.

Jedan polufinalni par čine Crvena zvezda i Mega, dok će u drugom snage odmeriti Partizan i FMP.

BONUS VIDEO: Dejan Stanković dobio ovacije na košarkaškoj utakmici Zvezda - Cedevita Olimpija