KRALJ NIJE ZA STARO GVOŽĐE: Lebron razmontirao Golden Stejt (VIDEO)

06. 03. 2022. u 08:48

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa u NBA ligi savladali su na svom terenu Golden Stejt.

КРАЉ НИЈЕ ЗА СТАРО ГВОЖЂЕ: Леброн размонтирао Голден Стејт (ВИДЕО)

Lebron Džejms Foto AP

U derbiju Kalifornije pobedili su Voriorse rezultatom 124:116 zahvaljujući nestvarnom Lebronu Džejmsu koji je postigao 56 poena.

Džejms je na parketu proveo nešto više od 38 minuta i za to vreme ubacio 56 poena (19/31 iz igre, 6/11 trojke, 12/13 penali), uz 10 skokova, tri asistencije i jedne blokade.

Pred poslednjih 12 minuta bio je na 40 poena, da bi onda pogodio tri neverovatne trojke, od kojih je jedna bila sa više od 10 metara.

Pratio ga je Rasel Vestbruk sa 20 poena, dok je Karmelo Entoni stao na 14.

Na drugoj strani, Kari je predvodio franšizu iz San Franciska sa 30 poena (13/22 iz igre, 4/9 trojke), Džordan Pul se zaustavio na 21, tri više od Endrua Viginsa.

U ostalim utakmicama pobede su ostvarili Dalas Meveriks, koji je bez Luke Dončića savladao Sakramento 114:113. Kingsi su tako ostali bez šanse da se nađu u plej-ofu 16. godinu zaredom, što je novi negativni rekord NBA lige.

BONUS VIDEO: Navijanje "grobara" tokom finala Kupa Radivoja Koraća