MORNAR PROTUTNJAO ZAGREBOM: Cibona je u krizi, Mornar joj naneo šesti vezani poraz u ABA ligi

03. 01. 2022. u 16:24

KOŠARKAŠI Mornara ubedljivo su pobedili Cibonu u dvorani "Dražen Petrović" sa 82:65 u 14. kolu ABA lige.

МОРНАР ПРОТУТЊАО ЗАГРЕБОМ: Цибона је у кризи, Морнар јој нанео шести везани пораз у АБА лиги

Zagrepčani su nastavili sa lošim partijama. Ovo je timu Vladimira Jovanovića bio šesti uzastopni poraz u regionalnom takmičenju. Sa druge strane Barani su došli do četvrtog trijumfa u poslednjih pet susreta.

Ovaj meč je bio neizvestan samo u prvih 20 minuta kada su izabranici Mihaila Pavićevića imali prednost od četiri razlike - 48:44.

Ipak, Cibona je loše odigrala drugo poluvreme u kojem je postigla samo 21 poen. Kada je napad loš teško da može da se pobedi utakmica.

Nejfikasniji u redovima Mornara bio je Vladimir Mihailović sa 19 poena, pratio ga je Marko Jeremić sa 16. Na drugoj strani najbolji je bio Lovro Gnjidić sa 14, dok je Mateo Drežnjak dodao 11.

Barani su posle ove pobede na učinku 6-8, a "vukovi" imaju pet trijumfa i devet poraza.

BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu