VRATITI MILO ZA DRAGO: Partizan večeras gostuje Metropolitanu u Evrokupu
EKIPI koja se nalazi u seriji od šest pobeda u nizu, od toga čak devet u poslednjih deset utakmica, ne može da se preti, međutim, mogu da se "pokažu zubi". Sa tim stavom su košarkaši Partizana otišli u Bulonj, na večerašnje gostovanje francuskom Metropolitanu u okviru šestog kola Evrokupa (20.30).
Foto: N.Skenderiuja
Crno-beli su juče u 7.45 uhvatili let za Pariz, na kojem su bili svi osim Rodionsa Kuruca, koji još muči muku sa povredom. Posle teškog gostovanja Igokei, iz koga su se bukvalno iščupali, izabranici Željka Obradovića stižu na megdan timu koji se nalazi na vrhu francuskog prvenstva (skor 9-1), a poslednji put pognute glave teren su napustili pre mesec dana. U Evrokupu su na bilansu od tri trijumfa i dva poraza.
Željko Obradović / FOTO: KK Partizan/Drgana Stjepanović/ABA liga
- Igraju veoma dobro, imaju organizovanu igru u svakom pogledu. Savladali su dve evroligaške ekipe, Asvel čak sa oko 20 poena razlike. Za njih je najvažnije da igraju dosta u tranziciji i da imaju izvanredne linije trčanja. Ključ utakmice je da sprečimo njihov kontranapad. Pored tranzicije, prave akcije za šutere, igraju strpljivo i pametno. Moramo da odigramo mnogo dobru utakmicu ako želimo da imamo šansu za pobedu - jasan je Obradović pred okršaj sa prošlogodišnjih "dužnikom", koji je lani u top 16 fazi istog takmičenja dva puta bio bolji od crno-belih.
Od tada su se desile velike kadrovske promene u oba tabora, a kod francuskog predstavnika je najveća to što je na klupu umesto Jurija Zdovca seo aktuelni selektor "trikolora" Vensan Kole, koji je sa nacionalnim timom osvajao medalje na svim velikim takmičenjima, poslednja je srebrna na OI u Tokiju ovog leta. On je, uz odličnog plejmejkera Vila Kamingsa i centra Vinsa Hantera, najveća snaga domaćina.
Evrokup, sreda:
Lijetkabelis – Huventud 18.00
Slask – Hamburg 18.45
Andora - T. Telekom 20.00
Metropolitan – Partizan 20.30
Tabela:
1. HUVENTUD 5 4 1
2. LOKOMOTIVA 5 4 1
3. PARTIZAN 5 4 1
4. METROPOLITAN 5 3 2
5. ANDORA 5 3 2
6. T. TELEKOM 5 3 2
7. LIJETKABELIS 5 2 3
8. HAMBURG 5 1 4
9. TRENTO 5 1 4
10. SLASK 5 0 5
Preporučujemo
MUSTAFA SE VRAĆA NA MARAKANU: Zvezda obezbedila i drugo pojačanje (VIDEO)
07. 12. 2021. u 17:30
"DAJTE GA NA RTS!" Srbija oduševljena TV komentatorom iz Pirota (VIDEO)
07. 12. 2021. u 16:58
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.
08. 12. 2025. u 15:15
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)