HRABRA ZVEZDA NAMUČILA CSKA: Crveno-beli ispustili pobedu u završnici

A. Ilić

15. 10. 2021. u 20:54 >> 20:54

KOŠARKAŠI Crvene zvezde poraženi su u 4. kolu Evrolige od CSKA u Moskvi.

ХРАБРА ЗВЕЗДА НАМУЧИЛА ЦСКА: Црвено-бели испустили победу у завршници

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi rezultatom 78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19).

Crvena zvezda odigrala je odličnu utakmicu protiv ruskog tima, još jednom su crveno-beli prikazali odličnu odbranu, a proradio je konačno i napad.

Imali su igrači Dejana Radonjića prednost tokom većeg dela meča, a u završnici im je nedostajalo snage da dođu do izjednačenja.

Prvu deonicu dobili su crveno-beli rezultatom 17:21, nakon čega je usledio odgovor ruskog tima, da bi na kraju prvog poluvremena rezultat bio 42:42. U trećoj deonici Zvezda je došla do maksimalne prednosti od sedam poena, da bi u završnici meča do izražaja došao individualni kvalitet Šveda i Klajburna.

CSKA - Crvena zvezda 78:76

CSKA: Lundberg 8, Bolomboj 11, Komenko, Ukhov 3, Iliev 2, Antonov 3, Vojtman 12, Klajburn 18, Lopatin, Kurbanov 5, Šved 16

CRVENA ZVEZDA: Gušić, Lazarević 2, Volters 16, Uskoković, Davidovac 2, Mitrović 4, Kalinić 11, Dobrić 10, Holins 5, Simonović 2, Ivanović 10, Kuzmić 14.

Kraj meča 78:76

40' nije Zvezda imala snage za podvig, Ivanović i Kalinić spustili su na 78:76, za pobedu nije bilo snage.

39' Sada serija 9:0 ruskog tima, Šved i Lundberg vode Ruse ka mirnijoj završnici - 78:71

36'  Poenima Lindberga i Šveda CSKA ponovo domaći u osetnijem vođstvu - 76:71.

35' Volters krade loptu, Zvezdina serija 9:0 dala je rezultata, ponovo vode crveno-beli 69:71, a potom Kurbanov izjednačuje.

34' Kalinić novom trojkom vraća Crvenu zvezdu na minus 4 - 69:65. Naterao je Kalinić Klajburna da pogreši. Volters probija i spušta Zvezdu na -2.

33' Problemi u napadu za Crvenu zvezdu, ne dolaze u ovim trenucima gosti do prostora za organizaciju igre, Klajburn šesnaestim poenom dolaze do osam poena prednosti, a novom trojkom Voltersvraća na 67:62.

32' Nova trojka Rusa, Vojtman pogađa, a potom i Šved za 65:59.

31' Klajburn novom trojkom vraća u vođstvo CSKA. Potom pogađa dva penala i Lazarević za 60:59.

Treća četvrtina 57:57

30' Promašio je za tri Ivanović poslednji napad imali su domaći. Uz zvuk sirene pogodio je preko Simonovića Šved za 57:57.

29' Nova trojka i 11 poen Klajburna  za 54:55, potom Simonović upisuje poene.

27' Već nekoliko puta igrači CSKA promašuju ceo obruč na šutu za tri.

26' Bolomboj zadaje mnogo glavobolja gostima, u narednom napadu previše prostora dobio je Nikola Ivanović, nova trojka za 51:55.

24' Zanimljivo je da je ubrzan tempo igre. Zvezda već na 10 poena, dok domaći nemaju nijedan faul. Usledio je deveti poen Bolomboja za 49:52.

23' Poenima Voltersa Crvena zvezda dolazi do +7 (42:49).

22'Slabo otvaranje drugog poluvremena na ofanzivnom planu za CSKA

21'Kuzmić nastavlja sa dobrom partijom. Kuzmić daje dva poena, onda kupi defanzivni skok, a nastavlja sa još jednim kucanjem - 42:46

Druga četvrtina 42:42.

20' Oprobao je Davidovac šut za tri, bio je neprecizan, Bolomboj promašuje, a iz narednog napada Šved uvećava prednost na 42:39, anulirao ju je Volters trojkom u poslednjoj sekundi.

19' Klajburn precizan za tri, posle dugo vremena vodi CSKA - 40:39.

18' Šved, a sa druge strane Volters bili su precizni. Zvezda održava minimalnu prednost.

17' Nastavlja se šuterski obračun. Voitman pogađa za tri, a Nikola Kalinić uz nove poene vrađa Zvezdu u prednost - 35:37.

16' Lundberg je bio precizan sa penala, a posle i Šved, CSKA na minus dva. Novi poeni Lundberga i serija 7:2 domacić. Nikola Kalinić u presudnom momentu trojkom prekida seriju 35:32-

15' Polovičan je sa penala bio Klajburn. Domaći sastav se dosta muči da dođe do poena, a sa druge strane do ofanzivnog skoka dolazi Kuzmić koji potom proigrava Dobrića za deseti poen - 26:32.

14' Četvrti poen Ognjena Kuzmića za do sada maksimalnih +5 Crvene zvezde - 23:28. Odmah sa druge strane  Šved sa penala smanjuje prednost crveno-belih. Usledio je period u kome se igralo bez koševa, a Klajburna je u polaganju sprečio Ognjen Kuzmić blokadom, a centar gostiju potom je sa druge strane došao do lakih poena za 25:30.

13' Ostin Holins hladnokrvno, nova trojka za Zvezdu koja održava prednost nad Armejcima - 23:26

12' Antonov pogađa za tri. Crvena zvezda radi dobar posao, domaći tim primoran je na šut sa distance, nemaju mnogo rešenja u reketu igrači CSKA - 20:21. Peti poen Nikole Ivanovića koji za razliku od meča sa Žalgirisom večeras izgleda dosta raspoloženije - 20:23.

Prva četvrtina 17:21

10' Drži tim dejana Radonjića igru pod kontrolom i zasluženo vodi 17:21. U prvoj četvrtini Crvena zvezda je šutirala 88 posto za dva (9 od 8), dok je tim sa Malog Kalemegdana ubacio jednu trojku iz pet pokušaja, a jedina stavka koja je na strani domaćeg sastava jesu skokovi. Imali su ih Armejci pet, naspram tri Zvezde.

9' Hladnokrvna igra Crvene zvezde za sada, upisao je poene i Nikola Ivanović, potom fantastično proigrava Mitrovića za 15:21.

7' Još jednom je siguran Ognjen Dobrić koji dolazi do novih poena. Odgovorio je sa druge strane Hojtman - 13:14

6' Poenima Ognjena Dobrića Zvezda dolazi do novog vođstva - 11:12.

5' Johanes sa penala dovodi CSKA do za sada maksimalnih +3 - 9:6.

4' Nejt Volters upisuje prve poene za Zvezdu večeras, ujedno dolaze crveno-beli do prvog vođstva, a potom Bolomboj zakucava za 7:6.

3' Holins upisuje prve poene za Zvezdu, u narednom napadu i Kuzmić dolazi do lakog koša u reketu - 5:4, viđena je potom i odlična odbrana Davidovca.

2'Nikita Kurbanov pogađa za dva uz faul, to su ujedno prvi poeni na meču - 3:0.

1' počela je utakmica, dobra Zvezda u odbrani, a sa druge strane Davidovac gubi loptu.

Uoči meča

Oba tima u meč ulaze sa dve pobede i jednim porazom, a tradicija je na strani "Armejaca". Zvezda na svojoj strani ima odličnu odbranu koja tim Dejana Radonjića krasi ove sezone.

Zanimljiv je i podatak da Crvena zvezda nikada nije slavila u Moskvi, a najbliži tome bili su 2016. godine u četvrtfinalu Evrolige, poraženi su tada 77:76.

Zanimljivo je da su tada u timu bili Marko Simonović, Luka Mitrović, Branko Lazić i Maik Cirbes, a sa klupe je tim sa Malog Kalemegdana i tada predvodio Dejan Radonjić.

Do sada su u proseku primili 61,7 poena i imaće težak zadatak da zaustave ekipu koja je u proseku dala 83,7 poena.

- Nadamo se da ćemo što pre izaći iz problematike sa povredama i da ćemo imati još igrača na koje možemo da računamo za sledeći period, koji je takođe jako zahtevan. Sigurno ćemo dati sve od sebe i pokušati da odigramo najbolje što možemo. Znamo protiv koga igramo, ali želimo da izađemo na parket i damo maksimum - Rekao je u susret meču Dejan Radonjić.