ITALIJA PRVI FINALISTA KVALIFIKACIONOG TURNIRA U BEOGRADU: Azuri lako izašli na kraj sa Dominikanskom republikom
KOŠARKAŠI Italije savladali su Dominikansku republiku rezultatom 79:59 u okviru polufinala kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.
FOTO: FIBA
Italijanska selekcija rano je došla do dvocifrene prednosti, te su je očuvali bez mnogo problema do poluvremena. Na pauzu su otišli uz prednost 42:30.
Serijom 24:4 Azuri su otvorili treću četvrtinu, imali su u jednom momentu prednost od 32 poena.
Kod pobedničke ekipe najviše se istakao Simone Fontekio sa 17 poena (6/10) uz pet skokova i tri asistencije. Pratio ga je Tonut sa 14. Novi igrač Fenerbahčea Akile Polonara imao je devet poena i pet skokova.
Kod Dominikanaca Frensis je dao 12, a jedini dvocifreni bio je još Enrikez sa 10.
U drugom polufinalu turnira u Beogradu se sastaju selekcije Srbije i Portorika.
Preporučujemo
ITALIJA OSLABLjENA JURI PLASMAN NA OI: "Azuri" bez tri zvezde napadaju Srbiju
25. 06. 2021. u 16:52
PET DANA DO POČETKA KVALIFIKACIJA ZA OI: Navijači vetar u leđa ka Tokiju
24. 06. 2021. u 19:44
ZAGARANTOVANI GOLOVI? Spektakl na "Sent Džejmsis parku" bi trebao da obiluje velikim brojem pogodaka
"SENT Džejmsis park" će u utorak ponovo biti domaćin evropskog spektakla, pošto Njukasl dočekuje Barselonu (21.00) u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Biće to drugi duel ova dva kluba na istom stadionu u poslednjih šest meseci, ali je ovaj daleko bitniji od prvog koji je pripao Kataloncima rezultatom 2:1.
10. 03. 2026. u 07:10
MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)
Pozdrav iz zemlje košarke. Tako volimo da se hvalimo kada neko naš, ili naši, urade nešto košarkaški sjajno. A novi srpski košarkaški biser je tu. I opčinio je Ameriku.
11. 03. 2026. u 12:11
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)