SADA JE "SVE JASNO": Hari Megvajer obelodanio planeti zašto je Engleska ispala sa Svetskog prvenstva u fudbalu 2022.

Tanjug

11. 12. 2022. u 18:46

Engleski fudbalski reprezentativac Hari Megvajer kritikovao je brazilskog arbitra Viltona Sampaja zbog suđenja na meču četvrtfinala Svetskog prvenstva protiv Francuske, prenose britanski mediji.

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Хари Мегвајер обелоданио планети зашто је Енглеска испала са Светског првенства у фудбалу 2022.

Francuska je sinoć pobedila 2:1 i izborila plasman u polufinale Mundijala, dok su pojedini engleski fudbaleri za poraz okrivili Sampaja.

"Stvarno jadno, veoma jadno. Oni su napravili pet-šest faulova u prvih 15 minuta i nisu dobili nijedan žuti karton. Pre nego što smo primili prvi gol, trebalo je da bude dosuđen prekršaj za mene zbog faula Bukaja Sake. Ne mogu da objasnim koliko je nastup Sampaja bio loš", rekao je Megvajer za "Bi-Bi-Si (BBC).

Engleska je imala priliku da izjednači na 2:2 na ovom meču, ali Hari Kejn nije iskoristio penal u 84. minutu.

Britanski mediji navode da bi Megvajera mogla da tuži FIFA zbog komentarisanja suđenja.

Podsetimo, sve rezultate, ali i raspored utakmica koje predstoje u završnici Svetskog prvenstva u fudbalu, možete pogledati na ovoj stranici portala "Novosti".