BRAZIL PROTIV HRVATSKE ZA POLUFINALE: "Nema više lakih rivala, meč za Modrićem biće težak!"
SVETSKO prvenstvo je stiglo do četvrtfinala, a dosta pažnje privućiće duel Brazila i Hrvatske. Jedan od glavnih aduta "selesaa" biće Vinisijus Žunior.
FOTO: Tanjug/AP
Svestan je krilni napadač Real Madrida da je rival kvalitetan, posebno je istakao Luku Modrića sa kojim igra u "kraljevskom" klubu.
- Smatram da na ovom Svetskom prvenstvu nema favorita. Hrvatska je u Rusiji stigla do finala. Nema više lakih utakmica. Meč protiv Hrvatske, koja ima u svom timu Modrića, nedavnog osvajača Zlatne lopte, biće težak. Imamo predstavu da je potrebno da promenimo ono što se dešavalo poslednjih godina. Pobedom u četvrtfinalu bismo se plasirali u narednu fazu i nastavili naš put korak po korak do cilja - rekao je Vinisijus.
Titeovi izanranici u dorbom raspoloženju dočekuju susret sa "vatrenima" pošto su bili ubedljivi u osmini finala protiv Južne Koreje (4:1).
- Protiv Koreje smo imali više prostora, normalno je da možemo da završimo mirnije, a u ostalim utakmicama protivnici su bili malo kompaktniji. Ofanzivci će izaći, malo pritisnuti, ali uvek smo bili mirni jer je naša odbrana veoma jaka, tako da i kada postignemo samo jedan gol, većinu utakmica dobijamo.
Iako ima samo 22 godine Vinisijus je jedan od najvažnijih igrača u reprezentaciji Brazila.
- Veoma sam srećan što sam ostvario ciljeve koje sam postavio u životu sa samo 22 godine. Želim da nastavim sav posao koji sam do sada radio da bih došao do ovog trenutka, imam najbolje saigrače pored sebe, u reprezentaciji i Realu. Ako Bog da, 18. ćemo dopisati još jedan uspeh na listu, a potom opet krenuti u osvajanje svega - rekao je brzonogi fudbaler iz Sao Gonsala.
Podsetimo, utakmica Hrvatska - Brazil igra se u petak od 16 sati.
Preporučujemo
PA, DA LI JE MOGUĆE?! FIFA kaznila Srbiju, a razlog je neverovatan
07. 12. 2022. u 18:05
NADAL I FEDERER "ČUPAJU KOSU": Novak Đoković dobio "titulu" i za Australijan open 2022.
07. 12. 2022. u 15:31
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (2)