SJAJAN MEČ U SEVILJI: Real posle preokreta savladao Betis, Jović dao doprinos pobedi, junak Serhio Ramos (VIDEO)

26. 09. 2020. u 23:04 >> 23:05

FUDBALERI Real Madrida pobedili su Betis sa 2:3 na "Benito Viljamarinu" u 3. kolu La Lige.

СЈАЈАН МЕЧ У СЕВИЉИ: Реал после преокрета савладао Бетис, Јовић дао допринос победи, јунак Серхио Рамос (ВИДЕО)

Fantastična utakmica odigrana je u Sevilji. Ovo su mečevi u kojima je prava šteta što su tribine prazne.

Srpski fudbaler Luka Jović dobio je priliku od starta. Igrao je 72 minuta i uspeo je da iznudi crveni karton, pošto je nakon faula nad njim isključen desni bek domaćih Emerson.

Betis je bio dostojan rival Realu, to pokazuje i rezultat, posebno posle prvih 45 minuta kada je domaći sastav imao prednost.

Gosti su bili ti koji su prvi došli do vođstva. Igrao se 14. minut kada je tim Zinedina Zidana poveo. Benzema je centrirao sa desne strane, a Valverde je iz neposredne blizine matirao Roblesa.

Igralo se napadački sa obe strane. Takav stil fudbala je izabranicima Manuela Pelegrinija doneo dva gola u razmaku od dva minuta.

Najpre je za izjednačenje pogodio Mandi, da bi potom Vilijam Karvaljo doneo preokret timu iz Sevilje.

Krenuo je Real na sve ili ništa u drugom poluvremenu i vrlo brzo su "kraljevići" poravnali rezultat, a sopstvenu mrežu je zatresao Emerson.

Nakon toga je usledio pomenuti crveno karton. Nema šta, Brazilac je definitvno poneo epitet tragičara utakmice.

Brojčano slabiji igrači domaćeg tima nisu više bili pretnja po Tiba Kurtou. Madriđani su to iskoristili da dođu do pobede.

Heroj je bio ko drugi nego kapiten Serhio Ramos koji je u 82. minutu pogodio sa bele tačke. Penalu je prethodilo igranje rukom Marka Bartre.

Takva odluka je doneta posle konsultacije sudije sa ljudima iz VAR sobe, iako deluje da je prilikom udaranja lopte rukom štoper domaćih bio fauliran.

Betis je posle dve startne pobede doživeo prvi poraz u La Ligi, dok je ovo prvi trijumf "kraljevića" nakon uvodnog remija sa Real Sosijedadom.