MIDTJILAND IGRA STRAŠAN FUDBAL: Danski šampion pregazio Jang Bojs, veliki uspeh za Molde

16. 09. 2020. u 22:56

FUDBALERI Midtjilanda plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su pregazili Jang Bojs sa 3:0.

МИДТЈИЛАНД ИГРА СТРАШАН ФУДБАЛ: Дански шампион прегазио Јанг Бојс, велики успех за Молде

Bio je danski tim bolji rival i zasluženo je slavio. Iako, nije bilo golova u prvom poluvremenu, drugo je bilo dovoljno da se eliminiše tim iz Berna.

Sve je počelo u 51. minutu kada je Lefort zatresao sopstvenu mrežu. Prednost je povećao Drejer u 62. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mabil u 84.

Šampion Danske je ovom pobedom obezbedio učešće u Ligi Evrope, dok će Jang Bojs morati da preskoči još jednu prepreku da bi se domogao drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Treba reći da je srpski fudbaler Miralem Sulejmani igrao do 66. minuta za švajcarsku ekipu.

Veliku uspeh ostvarili su fudbaleri Moldea koji su pobedili Karabag posle boljeg izvođenja penala. Nakon 120 minuta igre nije bilo golova.

Mogli su Norvežani da izbegnu penal lutirju, da je Husain u 102. minutu pogodio sa bele tačke.

Molde je slavio 6:5 nakon penala. Svi igrači šampiona Norveške su bili precizni, dok je jedini penal za klub iz Azerbejdžana promašio Husejinov.