LIGA NACIJA: Novi ubedljivi poraz Hrvatske, Ronaldova rapsodija protiv Švedske!

08. 09. 2020. u 22:40 >> 22:53

HRVATSKA je doživela novi poraz u Ligi nacija. U Parizu je ubedljiva bila Francuska, dok je u Švedskoj viđena simultanka Kristijana Ronalda.

ЛИГА НАЦИЈА: Нови убедљиви пораз Хрватске, Роналдова рапсодија против Шведске!

Hrvatska je u prvom kolu ubedljivo poražena od Portugala (4:1) nadali su se gosti da mogu da iznenade Francusku, ali su doživeli još jedan udarac.

Hrvatska je odlično otvorila meč. Dejan Lovren doveo je "vatrene" u vođstvo u 17. minutu. Uspeo je domaćin u smiraj poluvremena da preokrene.

Prvo je Marsijal odlično proigrao Antona Grimzana u 43. minutu, a potom je nakon udarca napadača Mančester junajteda Dominik Livaković poslao loptu u svoju mrežu.

Slična igra viđena je u drugom poluvremenu. Nakon deset minuta igre, Josip Brekalo je ponovo poravnao rezultat.

Dajot Upamekano je iskoristio dodavanje Grizmana u 65. minutu za novo vođstvo "galskih petlova", a konačan rezultat postavio je sa bele tačke Olivije Žiru u 77. minutu.

Portugal je savladao Švedsku na gostovanju u Stokholmu 2:0.

Pritisak javnosti urodio je plodom, te je Dejan Kuluševski ovaj meč odigrao od početka, ali to nije mnogo pomoglo domaćinu.

Oba gola postigao je Kristijano Ronaldo. Napadač Juventusa je u 45. minutu iz prekida doneo vođstvo gostima. Zbog oštrog starta nad Mutinjom isključen je Svenson.

Ronaldo je bio izvođač prekida, sjajno je šutirao i time upisao svoj 100. gol za reprezentaciju. Žoao Feliks je u 72. minutu uposlio Kristijana Ronalda koji je postavio konačnih 2:0.