VEST HEM POSLAO NORIČ U ČEMPIONŠIP

Beta

11. 07. 2020. u 16:05

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas u gostima ekipu Noriča 4:0, u utakmici 35. kola Premijer lige i tako taj klub i definitivno poslali u Čempionšip.

ВЕСТ ХЕМ ПОСЛАО НОРИЧ У ЧЕМПИОНШИП

Arhiva Novosti

Meč je obeležio Majkl Antonio koji je postigao sva četiri pogotka za pobednički tim - u 11, 45, 54. i 74. minutu.

Antonio je prvi igrač Vest Hema koji je na jednoj ligaškoj utakmici dao četiri gola još od Dejvida Krosa kojem je to pošlo za rukom u meču protiv Totenhema 1981. godine.

Vest Hem je upisao devetu pobedu u šampionatu i nalazi se na 16. mestu na tabeli sa 34 boda, odnosno šest bodova više od Bornmuta, a sedam od Aston Vile koji su u zoni ispadanja.

Na drugoj strani, Norič se ovim porazom oprostio od Premijer lige pošto je poslednji na tabeli sa samo 21 osvojenim bodom.

Isti broj bodova kao Vest Hem, 34, posle ima i Votford koji je danas na svom terenu slavio protiv Njukasla sa 2:1.

Votford je na 17. poziciji na tabeli, dok je Njukasl sa 43 boda na 13. mestu.
Njukasl je poveo golom Dvajta Gejla u 23. minutu, ali je Votford preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu golovima Troja Dinija sa penala, u 52. i 82. minutu.