DUŠAN SAVIĆ: Zvezda je oborila apsolutni rekord u osvajanju duplih kruna i titula
Proslavljeni napadač Crvene zvezde Dušan Savić rekao je da su u "crveno-beli" nastavili dominaciju srpskim fudbalom osvajanjem pete uzastopne duple krune i istakao da je rekordan prihod od 92 miliona evra plod rezultata kluba u Evropi.
FOTO: FK Crvena zveda
Zvezda u subotu od 19 časova na stadionu "Rajko Mitić" dočekuje Mladost iz Lučana, a u tom meču biće proslavljena peta uzastopna dupla kruna, osma uzastoina titula prvaka Srbije, a deveta u poslednjih 10 godina.
"Peta dupla kruna u nizu, deveta titula u deset godina, osma zaredom. Zvezda je oborila apsolutni rekord u osvajanju duplih kruna i titula do sad", rekao je Savić gostujući u emisiji "Uranak" na K1 televiziji.
Savić je istakao da će Zvezda tokom leta renovirati ekipu za nove uspehe na evropskoj sceni.
"To je pitanje za stručni štab. Oni znaju sa čim raspolažu. Zvezdi je potrebno da na svakoj poziciji ima kvalitetne igrače, po dvojicu na svakom mestu. To mora da postoji ako želimo neki veći uspeh u Evropi. Pitanje je i finansijske mogućnosti. Skupi su igrači koji mogu da klub dovedu u Ligu šampiona", naveo je Savić.
Uoči nove evropske sezone, Savić ističe da bi voleo da Crvena zvezda u Ligi šampiona, ako se u nju plasira, zaigra protiv najjačih protivnika.
"Najlepše utakmice se igraju protiv najjačih klubova. Voleo bih, i zbog Zvezde i zbog navijača, da se napune stadioni i da vidimo gde smo u odnosu na njih, ali to ne garantuje prolazak dalje. Sa druge strane bih voleo da budemo u grupi sa timovima s kojima smo egal, koje možemo da pobedimo i da prođemo dalje", istakao je Savić.
Podvukao je da je Zvezda iz svake utakmice u prethodnoj Ligi šampiona nešto naučila.
"Nismo imali sreće s rasporedom. Drugačije bi sve izgledalo da smo pobedili u Bernu u prvom kolu, pa zatim Štutgart, kojeg smo kasnije savladali sa 5:1. To je velika razlika u odnosu na situaciju kada izgubite četiri utakmice zaredom, i za igrače, i za navijače, i za medije", rekao je Savić.
Generalni direktor Crvene zvezde, Zvezdan Terzić, otkrio je nedavno da je klub u ovoj godini ostvario prihod od čak 92 miliona evra, što je rekord u istoriji srpskog fudbala.
"Zvezda je rezultatima ostvarila zaradu. Važno je da klub razvijate u pozitivnom pravcu. Kad imate tim koji pobeđuje, kao što je Zvezda sad, tad dolaze i sponzori. Žele da budu deo paketa velikih kompanija koje stoje iza uspešnog kluba. Zvezda je jedini klub u Evropi koji u ovom trenutku nosi reklamu "Gazproma". Veliki žele da budu uz najbolje, a za to su potrebni rezultati. Zato Zvezda svakodnevno vredno radi. Stadion "Rajko Mitić" nikad nije bio lepši, sređeniji i komforniji nego sad", istakao je Savić i dodao za kraj da Zvezda ne planira da se zaustavi, da su ambicije evropske, a temelji kluba su i finansijski i infrastrukturno sve čvršći.
Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SRBIJA PREKIDA CRNI NIZ? Ovo je idealna prilika za našu reprezentaciju da okonča seriju od pet vezanih poraza
ZA sada Srbija nije imala sreće tokom druge nedelje Lige nacija za odbojkašice, doživela je dva poraza, pet zaredom ako računamo i prvu nedelju takmičenja, ali danas ima idealnu priliku da konačno dođe do trijumfa pošto od 10 časova u "Fil sports areni" igra sa Dominkanskom Republikom koja je osvojila samo jedan bod do sada.
19. 06. 2026. u 07:30
TOTALNI RASPAD BOSNE I HERCEGOVINE! Švajcarci u drugom kolu Mundijala u poslednjih 15 minuta "razbili" selekciju Sergeja Barbareza!
Reprezentacija Švajcarske pobedila je Bosnu i Hercegovinu sa 4:1 u drugom kolu B grupe Svetskog prvenstva.
18. 06. 2026. u 21:00 >> 21:00
UKRAJINA - ZEMLjA KOJA NESTAJE: Strašno - objavljeno koliko sada imaju stanovnika! Ruske procene crne, zapadne ništa "svetlije"
UKRAJINA se trenutno suočava sa onim što demografi nazivaju "demografskom katastrofom".
15. 06. 2026. u 22:12
Komentari (0)