SITI PREUZEO VRH PREMIJER LIGE: "Građani" pregazili Luton, Arsenal i Liverpul pod pritiskom

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

13. 04. 2024. u 18:05

FUDBALERI Mančester sitija pokazali su koliko su moćni na utakmici protiv Lutona koji su dobili sa 5:1 i tako bar na kratko izbili na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

СИТИ ПРЕУЗЕО ВРХ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Грађани прегазили Лутон, Арсенал и Ливерпул под притиском

Idealno je duel počeo po tim Pepa Gvardiola, pošto je već posle dva minuta igre bilo 1:0, a sopstvenu mrežu je zatresao Daiki Hašioka.

Zanimljivo to je bio jedini gol u prvom delu meča. Zato je drugo bilo sjajno i veoma sadržajno, viđeno je čak pet pogodaka.

Golovima Mateo Kovačića i Erlinga Holanda domaćin je došao do 3:0 i meč je već tada bio završen. Ipak, gosti su uspeli da smanje rezultat u 81. minutu preko Rosa Barklija.

"Građani" su do kraja utakmice uspeli da postignu još dva gola, a strelci su bili Džeremi Doku i Joško Gvardiol.

Siti je trenutno prvi na tabeli sa 73 boda, ima dva više od Arsenala i Liverpula koji tek treba da odigraju utakmice 32. kola.

BONUS VIDEO: ERUPCIJA ODUŠEVLjENjA: Ovako je Katai dao gol za Zvezdu protiv Radnika