LIGA NACIJA: Šok u Španiji, Švajcarci pregazili crvenu furiju, Portugal održao čas fudbala u Češkoj

24. 09. 2022. u 22:44

DANAŠNjIM mečevima grupe 2 lige A nastavljeno je ovogodišnje izdanje Lige nacija.

ЛИГА НАЦИЈА: Шок у Шпанији, Швајцарци прегазили црвену фурију, Португал одржао час фудбала у Чешкој

Portugal je ubedljivim rezultatom od 4:0 savladao Češku. Izabranici Fernanda Santoša u Pragu su održali fudbalski čas nemoćnim Česima. Na prvi gol čekalo se sve do 32. minuta kada je Diogo Dalo, bek Mančester junajteda načeo mrežu rivala.

Strelac drugog gol takođe je došao iz redova "crvenih đavola", pa je Bruno Fernandeš duplirao prednost u nadoknadi prvog poluvremena.

U 52. Fernandeš je asistirao upravo svom saigraču iz Premijer lige, pa je Dalo stigao i do drugog gola danas.

Konačan rezultat postavio je sjajni Dijogo Žota na asistenciju Kristijana Ronalda.

U drugom meču iste grupe Švajcarska je šokrila "crvenu furiju", i to usred Španije.

Novi štoper Mančester sitija Akaži je doneo prednost Švajcarcima u 21. minutu. Jordi Alba je u 55. doneo izjednačenje, ali je Bri Embolo samo 3 minuta kasnije utišao celu Španiju i najavio veliko iznenađenje.