BIVŠI GOLMAN JUNAJTEDA PRED UTAKMICOM ŽIVOTA: "Lekari kažu da mi je ostalo još šest meseci"
ENDI Goram, bivši golman reprezentacije Škotske, bori se sa opakom bolešću.
Foto: Printscreen Youtube/Total football news
Lekari su mu rekli da mu je ostalo još šest meseci života, pošto mu je dijagnostifikovana teška bolest, izjavio je bivši golman škotske fudbalske reprezentacije Endi Goram, a prenose britanski mediji.
Goram (58) kaže da je ignorisao početne simptome bolesti. Legendarnom golmanu je dijagnostifikovan karcinom jednjaka, koji je metastazirao na jetru, pluća i rebra.
- Boriću se kao što se nikada nisam borio. Reč neoperabilni karcinom me je slomila. Znao sam da želim da se borim. Lekari su mi rekli da mi hemioterapija može produžiti život za tri meseca, a bez nje mi je preostalo šest. Lekar mi je rekao da uživam u svakodnevnom životu. Bol je podnošljiva. I dalje mogu da vidim prijatelje koje želim i da budem svoj. Jedina razlika je u tome što sat na bombi otkucava - rekao je Goram za "Dejli rekord".
Goram je u karijeri branio za Oldam, Hibernijan, Rendžers, Nots kaunti, Šefild junajted, Madervel, Mančester junajted, Hamilton, Koventri i Elgin.
On je sa Rendžersom osvojio pet titula u škotskom prvenstvu, kao i Premijer ligu sa "crvenim-đavolima" 2001.
Za reprezentaciju Škotske nastupio je na 43 meča.
BONUS VIDEO: Pristalice Liverpula idu ka stadionu "Sen Deni"
Preporučujemo
NAKON DEVET GODINA NAPUŠTA REAL MADRID: "Ispunio sam sve svoje snove"
30. 05. 2022. u 16:47
ROBERT LEVANDOVSKI ODLUČIO: "Ne vidim nikakve šanse da tamo nastavim karijeru"
30. 05. 2022. u 15:23
KAKO ĆE DANAS IZGLEDATI PARTIZAN? Crno-beli sezonu nastavljaju bez čoveka koji je sastavio ovaj tim
KOŠARKAŠI Partizana će u 14. kolu Evrolige ugostiti Bajern Minhen.
04. 12. 2025. u 08:39
PARTIZAN NAŠAO TRENERA? Pablo Laso stiže u Humsku...
LEGENDARNI španski trener Pablo Laso prvi je kandidat za klupu Partizana, prenosi "Sportal".
04. 12. 2025. u 19:46
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)