NEZAUSTAVLJIVA MAŠINERIJA: Bajern osvojio 10. titulu u nizu, pregazio Borusiju u direktnom okršaju za trofej (VIDEO)

23. 04. 2022. u 20:26

FUDBALERI Bajerna iz Minhena deseti uzastopni put osvojili su prvenstvo Nemačke. Oni su u 31. kolu, od 34 koliko se u Bundesligi igra, savladali direktnog konkurenta za titulu, Borusiju Dortmund sa 3:1, i otišli na nenadoknadivih 12 bodova prednosti.

НЕЗАУСТАВЉИВА МАШИНЕРИЈА: Бајерн освојио 10. титулу у низу, прегазио Борусију у директном окршају за трофеј (ВИДЕО)

Već u 15. minutu počelo je slavlje u Minhenu, kada je Gorecka glavom posle kornera vratio loptu unazad ka Seržu Gnabriju, ovaj je savršeno primirio kolenom, pa poslao projektil u mrežu gostiju.

Samo 19 minuta kasnije dobar presing Bavaraca doneo im je novi posed, i to na suparničkoj polovini terena, a pravovremenu asistenciju Milera iskoristio je najbolji strelac novog/starog šampiona, Robert Levandovski, za 2:0.

Početkom drugog poluvremena Emre Čan je iz penala prepolovio zaostatak "milionera", ali je slavlje domaćih ozvaničio Musiala, golom u 83. minutu na dodavanje Sabicera.

Bonus video: Transfer zvezda - Ko je Erling Haland, najtraženiji fudbaler na svetu?