MANE OD TRAGIČARA DO JUNAKA: Salah u neverici, Senegal šampion Afrike

06. 02. 2022. u 22:39

OSVAJAČA Kupa afričkih nacija dobili smo nakon penala. Senegal je slavio nakon penala 4:2 (0:0)

МАНЕ ОД ТРАГИЧАРА ДО ЈУНАКА: Салах у неверици, Сенегал шампион Африке

Već u četvrtom minutu Mohame Abdelmonem srušio je igrača u šesnaestercu. Izvođač najstrože kazne bio je Sadio Mane. Šutirao je as Liverpula po sredini gola, Gabaski je pročitao njegovu nameru - korner.

Egipat je imao dobru priliku u 43. minutu. Salah je dobro šutirao,a Eduard Mendi još bolje brani.

Narednu dobru priliku videli smo u 92. minutu kada je Bamba Dieng sa ivice šesnaesterca šutirao, siguran je bio Gabaski.

Dieng je u produžetku bio najzapaženiji. Prvu šansu imao je u 100. minutu, njegov udarac glavom brani čuvar mreže rivala, a potom petnaest minuta kasnije šutirao je sa ivice šesnaesterca, ništa od gola.

Ispotaviće se da je Mane prešao put od tragičara do heroja, njegovim pogotkom sa penala Senegal je podigao trofej.

Precizni su za Senegal bili: Kalidu Kulibali, Abdo Dialo, Dieng, i Mane, dok je Bouna Sar promašio jedanaesterac.

Za Egipat su precizni bili:  Zizo, Hamdi, neprecizni su bili Abdelmonem i Lašin.

BONUS VIDEO: KAO DA SAM JUČE OTIŠAO: Marko Jevtić o povratku u Partizan