OLIMPIJSKE IGRE SE VRAĆAJU U AUSTRALIJU: Brizbejn domaćin 2032. godine

Olja Mrkić

21. 07. 2021. u 11:16

AUSTRALIJSKI grad Brizbejn izabran je za domaćina Olimpijskih igara 2032. godine.

ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ СЕ ВРАЋАЈУ У АУСТРАЛИЈУ: Бризбејн домаћин 2032. године

Foto: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Igre se tako vraćaju u Australiju posle 32 godine i Olimpijade u Sidneju, a prethodno je i Melburn bio domaćin, 1956. godine.

– Mnogi od sportista koji će učestvovati na tim Igrama sada su deca koja će u naredne dve nedelje biti zalepljeni za ekrane i gledati šta se dešava u Tokiju. Klima Kvinslenda, čuvene plaže i mnoge druge atrakcije biće neodoljivi za sportiste, porodice, prijatelje i sve one koji vole sport - rekao je predsednik OK Australije Džon Kouts.

Pre Brizbejna, domaćin Letnjih olimpijskih igara biće Los Anđeles 2028. godine, a Pariz će ugostiti najbolje svetske sportiste 2024. godine.

Još nekoliko gradova i država su javno izrazile interes da budu domaćini OI 2032. godine, uključujući Indoneziju, Mađarsku, Kinu, Katar i Nemačku.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

OD PENZIJE LEPO ŽIVIM: Ceca Kitić dobija pozamašnu svotu novca od države