ŽIVA MI KAŽE "RAMBO TI REŠAVAŠ", A JA NISAM U TIMU! Petković se prisetio anegdote sa Bardom!
MILAN Živadinović nekadašnji proslavljeni fudbaler i trener preminuo je u 77. godini.
Foto: N.Skenderija
- Živa je došao posle Vladice Popovića, znali smo se iz Radničkog i nisam sa njim imao nekih naročitih problema. Umeo je da kaže mangup, boem… ali to je sve bilo simpatično. Bilo je momenata kada ne znaš kako da reaguješ… promeni ekipu, skloni te iz startne postave… recimo, igramo protiv Vojvodine, on me zagrli i kaže ’ti ćeš da rešiš ovu utakmicu’. Ja ga pitam kako da rešim kad me nema u timu. A onda on onu njegovu priču ’ma ja sam te odmarao na prethodnim utakmicama da bi bio svež za Vojvodinu’ (smeh). I sve tako…, otkrio je Petković u intervjuu za "Mondo".
Rambo se prisetio i čuvenog revanša finala Kupa sa Partizanom 1993 i tzv. Živa efekta.
"Izgubili smo prvu utakmicu sa 1:0, a u revanšu su penali odlučivali pobednika. Đavo je ušao umesto Milojevića u poslednjem minutu regularnog toka jer se znalo da je specijalista za udarce sa 11 metara. Ne samo da je odbranio šut Peđe Mijatovića, nego je izveo odlučujući penal u petoj seriji i izrastao u heroja utakmice. Vrlo značajan trofej za nas u tom trenutku, mnogima je poslužio da pronađu odličan angažman u inostranstvu. Tu mislim na Maslovara, Mazu Vasilijevića, Drobnjaka… Svaki Derbi je u to vreme bio izuzetno borben i zanimljiv. Neke smo izgubili nesrećno, kao onaj kada je Miloje čekao da mu padne kruška, a Brna skočio i dao gol", objasnio je Petković.
(Mondo)
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ZVEZDAŠ SAM OD MALENA, ZATO SAM ODBIO PARTIZAN" Reprezentativac Srbije Nikola Jović otkrio da je imao ponude i crveno i crno-belih
Srpski reprezentativac Nikola Jović otkrio je da je imao ponude i Zvezde i Partizana.
29. 06. 2026. u 12:06
LAPSUS ILI SAMOUVERENOST?! Selektor Hrvatske: "Kada prođemo Portugal, videćemo šta i kako dalje!"
Fudbaleri Hrvatske igraće u šesnaestini finala Mundijala protiv Portugala. Na papiru Kristijano Ronaldo i drugovi su favoriti, ali to ništa ne mora da znači na terenu. Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić obratio se javnosti pred ovaj duel.
29. 06. 2026. u 08:42
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)