ORSATO, TI SI NAŠ! Ako se po jutru dan poznaje, Englezima se crno piše protiv Srbije
Italijanski arbitar Danijele Orsato određen je za glavnog arbitra meča Srbija - Engleska koji se igra u nedelju, od 21 čas, u Gelzenkirhenu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
Foto: EPA-EFE/Noushad Thekkayil
Kako je saopštila UEFA, meč prvog kola grupe C sudiće četvorica Italijana i jedan Slovak. Pomoćnici Orsatu na terenu biće zemljaci Ćiro Karbone i Alesandro Đalatini.
Četvrti sudija biće Slovak Ivan Kružliak, dok će u VAR sobi sedeti još jedan Italijan, Masimilijano Irati.
Iskusni Orsato je nekoliko puta je bio taličan za "orlove" u prošlosti. Navijačima je u sećanju ostao duel iz Lisabona! Golom Aleksandra Mitrovića u nadoknadi vremena Srbija je savladala Portugal sa 2:1 i obezbedila direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru, Orsato je stajao na centru i "orlove" ispratio u Katar.
Ni to nije bio jedini put da je iskusni Italijan doneo sreću Srbiji budući da je bio arbitar i u baraž meču za odlazak na Evropsko prvenstvo protiv Norveške. Srbija je u Oslu slavila uz spektakularnu partiju Sergeja Milinkovića Savića, ali nažalost nije izvadila vizu za kontinentalnu smotru pošto je u finalu bolja bila Škotska.
Orsato je, inače, već godinama jedan od najboljih sudija na svetu. Godine 2020. je sudio finale Lige šampiona između Bajerna i Pariz Sen Žermena, bio je na centru tokom polufinala Mundijala u Kataru između Hrvatske i Argentine, a nedavno je sudio Crvenoj zvezdi u Ligi šampiona.
Lajpcig je tada je slavio na "Marakani" sa rezultatom 2:1.
Orsatu je Evropsko prvenstvo poslednje veliko takmičenje na kom će suditi pred odlazak u penziju, a polufinalni meč Lige šampiona izmeđi Pari Sen Žermena i Borusije iz Dortmunda u maju mu je bila poslednja evropska klupska utakmica na kojoj je delio pravdu. Po okončanju tog meča kamere su snimile Orsata kako plače.
Orsato je utakmice u takmičenjima pod okriljem UEFA i FIFA počeo da sudi 2010. godine.
Italijan je 2020. godine sudio finale Lige šampiona između Bajerna i Pari Sen Žermena, a na Mundijalu u Kataru je bio glavni arbitar meča Katar - Ekvador kojim je otvoreno prethodno Svetsko prvenstvo.
BONUS VIDEO "ISTINA JE..." Reakcija Vladana Milojevića nakon remija na meču Vojvodina - Zvezda
Preporučujemo
"ZA OVOG SINA VOJNIKA..." Vapaj legendarnog Ukrajinca pred EURO 2024
14. 06. 2024. u 13:21
ALA ĆE DA GRMI! Umesto himne, Škoti će ovo da pevaju na EURO 2024 (VIDEO)
14. 06. 2024. u 13:17
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi, a onda je otkriveno i ovo! (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
07. 12. 2025. u 13:43
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)