EPIDEMIJA I DALJE ODNOSI ŽIVOTE U SRPSKOJ: 31 osoba preminula, 208 pozitivnih

04. 04. 2021. u 12:47

OD poslednjeg izveštaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, u poslednja 24 časa, izvršeno je testiranje 811 laboratorijskih uzoraka, a novi virus korona potvrđen je kod 208 osoba.

ЕПИДЕМИЈА И ДАЉЕ ОДНОСИ ЖИВОТЕ У СРПСКОЈ: 31 особа преминула, 208 позитивних

Foto: Novosti

Radi se o 113 muških i 95 ženskih osoba, od kojih je 14 mlađe, 110 srednje i 84 osobe starije životne dobi. U posljednja 24 časa, Institutu za javno zdravstvo RS prijavljen je 31 smrtni slučaj kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona.

Radi se o osobama srednje i starije životne dobi od kojih je sedamnaest osoba iz Banjaluke, dve iz Doboja, Gradiške i Milića i po jedna iz Bijeljine, Čelinca, Dervente, Kostajnice, Laktaša, Ljubinja,  Novog Grada i Prijedora.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 55.166 slučajeva virusa korona, a preminulo je ukupno 2.777 osoba kod kojih je potvrđen test na virus korona.U RS od novog virusa korona do sada se oporavilo 38.812 osoba, a testirano je ukupno 236.111 osoba. Ukupan broj hospitalizovanih u RS je 1.393. Na respiratoru je 110 osoba. Pod zdravstvenim nadžorom trenutno je 11.567 osoba, a nadžor je završen kod 153.746 osoba.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!