DA UGOSTE NAJMLAĐE SA KIM: Prijave za projekat "Spojimo decu Srpske i Kosmeta " do 22. februara
UČEŠĆE u ovogodišnjem projektu "Spojimo decu Kosova i Metohije i Republike Srpske" do sada je prihvatilo 18 lokalnih zajednica Srpske, a rok za prijavu je sreda, 22. februar, rekao je Milorad Arlov, predsednik Odbora za pomoć Srbima na KiM.
DECA sa KIM u poseti Srpskoj foto RTRS
Arlov je naveo da su se u projekat do sada uključile Gradiška, Petrovo, Bijeljina, Prijedor, Teslić, Banjaluka, Trebinje, Prnjavor, Sokolac, Šamac, Pelagićevo, Vlasenica, Istočno Novo Sarajevo, Stanari, Čelinac, Nevesinje i Modriča, i Kulturno-umetničko društvo "Joco Savić" iz Brčkog.
Dodaje da će ove lokalne zajednice od 24. juna do 2. jula na sedam dana ugostiti više od 700 srpskih osnovaca u pratnji oko 70 prosvetnih radnika sa prostora Kosmeta.
Među njima su mališani iz Kosovske Kamenice, Zubinog Potoka, Goraždevca, Velike Hoče, Štrpca, Gračanice, Kosovske Mitrovice, Sočanice, Leška, Leposavića, Banje, Suvog Grla, Osojana, Kline, Crkoleza, Parteša, Pasjana, Lipljana, Prilužja, Novog Brda, Ugljara, Orahovca, Obilića, Kosova Polja, Zvečana.
- Posebni gosti biće oko 50 dece i mladih sa poteškoćama u razvoju iz Udruženja "Podrži me", u pratnji roditelja, koji učestvuju šestu godinu zaredom. Za njihove potrebe izgradili smo i opremamo Dnevni centar "9. januar" u Kosovskoj Mitrovici - podsetio je Arlov.
OBUHVAĆENO 1.500 PORODICA
OVAJ projekat obuhvata oko 1.500 porodica, više od 50 osnovnih škola, direktora, prosvetnih radnika iz 18 lokalnih zajednica, gradonačelnike i načelnike sa Kosmeta i iz Srpske.
On je istakao da će na jednodnevni izlet prvi put doći i oko 40 srpske dece iz Zapadne Slavonije i desetak pratilaca koji će biti gosti Udruženja slavonaca iz Banjaluke.
- Krajem juna u gostima će nam biti 860 gostiju sa Kosmeta i Zapadne Slavonije - dodao je Arlov.
On je izrazio nadu da će i ove godine biti bratimljenja nekih osnovnih škola sa Kosmeta i Srpske.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)