U AKCIJI SIPA UHAPŠENO OSAM OSOBA: Osumnjičeni za direktnu egzekuciju 22 žrtve

О.М.

03. 12. 2021. u 10:26

SIPA je u Bijeljini i Sokocu uhapsila sedam osoba osumnjičenih za ratni zločin na području Bijeljine.

У АКЦИЈИ СИПА УХАПШЕНО ОСАМ ОСОБА: Осумњичени за директну егзекуцију 22 жртве

SIPA

Akcija je sprovedena po nalogu Tužilaštva BiH, a na teret im se stavljaju krivična dela ratni zločin protiv civilnog stanovništva, individualna komandna odgovornost i saizvršilaštvo.

- Osumnjičeni se terete da su kao pripadnici policijskih struktura Republike Srpske učestvovali u ubistvu 22 osobe bošnjačke nacionalnosti, među kojima je bilo sedmoro dece i osam žena, a koji su ubijeni u mestu Balatun kod Bijeljine - rekao je portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić.

Prema njegovim rečima, među uhapšenima su i osobe koje se terete da su direktno učestvovale u egzekucijama žrtava.

- Osumnjičeni će u zakonskom roku biti predati postupajućem tužiocu, koji će nakon ispitivanja odlučiti o daljim aktivnostima u predmetu - istakao je Grubešić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

SLUČAJNO SAM SAZNAO DA IMAM LEUKEMIJU : Bivšem voditelju Pinka život se preko noći okrenuo