DODIK: Spreman sam da podnesem ostavku u Predsedništvu, ali da se ne bira novi član
SPREMAN sam da kao član Predsedništva BiH podnesem ostavku, ali tražim da se ne bira novi član Predsedništva iz srpskog naroda - rekao je srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik na konferenciji za novinare u Banjaluci.
Foto Novosti
Istakao je da je to bio njegov predlog na sastanku sa liderima parlamentarnih stranaka koji je održan u ponedeljak.
- Predložiću to i sutra - naveo je Dodik i dodao da je za Srpsku sutra veoma važan dan.
- Sutra će biti održana saednica NSRS na kojoj će se manifestovati nacionalno jedinstvo,poručio je Dodik.
Naveo je da nametnuta odluka visokog predstavnika Valentina Incka nije u skladu sa Ustavom i pravom.
- Sada imamo hajku Bošnjaka i Muslimana koji provode hajku nad Srbima što podsjeća na ružan period kada je kadija i tužio i sudio - naveo je Dodik.
Rekao je da veruje da nijedan Srbin u Sudu i Tužilaštvu BiH neće prihvatiti da učestvuje u strašnom progonu i da će se distancirati od toga.
- To će pokazati svu trulež BiH nad kojom međunarodna zajednica vrši nasilje,poručio je Dodik.
Preporučujemo
NAJUSPEŠNIJA GODINA BIJELjINSKIH HUMANISTA: Dele pakete, novac, vaučere...
30. 12. 2025. u 07:02
VELIKA RADOST ZA BIJELjINSKE MALIŠANE: Uživali u igri, zabavi i pažnji
30. 12. 2025. u 06:58
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 13:37
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)