BAJDEN - SIMBOL AMERIČKE TRAGEDIJE: Japanski politikolog o propasti zapadne imperije

Novosti online

13. 04. 2021. u 22:34

JAPANSKI novinar i politikolog Jošihiša Komori nazvao je predsednika Džoa Bajdena simbolom "američke tragedije“ i naveo osnovne faktore koji su, po njegovom mišljenju, uticali na propadanje i raskol unutar zemlje.

БАЈДЕН - СИМБОЛ АМЕРИЧКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Јапански политиколог о пропасти западне империје

Foto: EPA

- Dva smrtonosna trenutka za SAD: nesposobnost da se izbore sa dubokom socijalnom i političkom krizom i raskolom u zemlji i neznanje i nepostojanje želje da se suprotstavi pravom neprijatelju Amerike - Kini - napisao je politikolog u članku za list Japan In-depth.

Novinar je ispričao da je mnogo godina radio u SAD i priznao da ga je politika Bajdena naterala da se prvi put u životu zabrine za dalju sudbinu države.

- Šta će biti sa tom državom koja je rodila predsednika Džozefa Bajdena? Retko slabog predsednika, najslabijeg u američkoj istoriji? - zapitao se Komori.

Po njegovom mišljenju, propadanje SAD je razlog što je država izgubila „snagu supersile“. Osim toga, on se požalio da je uništena „muška slika“ Amerike koja je, priznao je Komori, bila simpatična.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih