BIVŠI IZRAELSKI OBAVEŠTAJAC O EVROPSKOJ ARMIJI: Jedino Francuska ima nuklearno oružje i pretnja je za samo dve države (VIDEO)
POLITIKOLOG, bivši šef izraelske obaveštajne službe „Nativ“ Jakov Kedmi govorio je za ITON-TV o mogućoj Evropskoj armiji.
Foto: Printskrin
- Ima li ta Evropska armija nuklearno oružje ili ne? Ako ne vlada nukleranim oružjem, onda na njenom čelu može biti Norvežanin, građanin Luksemburga ili čak i iz Andore. Ako ta armija poseduje nuklearno oružje, onda se postavlja pitanje da li je Velika Britanija deo te armije ili ne? U Evropi samo Francuska ima svoje nuklearno oružje - objasnio je Kedmi.
On tvrdi da francusko nuklearno oružje može biti samo eventualna pretnja za Nemačku ili Mali, te da Francuska ne može biti pretnja za države koje već poseduju nuklearno oružje.
- Kako stranac može komandovati toj armiji kada Francuska jedina ima nuklearno oružje? - pita Kedmi.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)