RUSKI AVIONI ČUVAJU SIRIJU: Za deset dana izveli 700 vazdušnih napada, haos u redovima terorista
RUSKI ratni avioni su u poslednjih 10 dana izveli gotovo 700 vazdušnih napada na ćelije Islamske države u centralnoj Siriji, saopštila je takozvana Sirijska opservatorija za ljudska prava sa sedištem u Londonu (SOHR).
Foto: Ministarstvo odbrane Ruske Federacije/Depositphotos
Ta grupacija navodi da je samo u poslednja 24 sata izvedeno 40 napada na položaje islamista u trouglu Hama-Alepo-Raka.
Kako navodi SOHR, intenzivno bombardovanje ima za cilj da zaustavi sve smelije operacije koje preduzimaju islamisti. Čini se da napadi ruskih i sirijskih aviona već daju rezultate, pošto je poslednjih dana zabeležen osetan pad njihovih aktivnosti.
U poslednjih deset dana su u centralnim regionima Sirije ubijena 33 terorista Islamske države, dok je prema podacima SOHR poginulo 56 boraca Sirijske arapske armije.
Islamska država već godinama pokušava da pojača svoj uticaj u centralnoj Siriji, a ćelije te organizacije su
ISIS već više od godinu dana radi na širenju svog uticaja u centralnoj Siriji. Ćelije terorističke grupe uspele su da prodru u brojna područja u istočnoj Hami, južnom Alepu, južnoj Raki i zapadnom Deir ez Zoru.
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (1)