KORONA U AFRICI: Gotovo 23.000 novoobolelih, 1.080 preminulih

U AFRICI je tokom poslednja 24 sata registrovano 22.599 novih slučajeva kovida-19, čime je na tom kontinentu ukupno zaraženo više od 3,4 miliona ljudi, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija (SZO).

КОРОНА У АФРИЦИ: Готово 23.000 новооболелих, 1.080 преминулих

Foto: Tanjug

Od poslednjeg preseka preminulo je još 1.080 obolelih od kovida-19, pa je u Africi smrtnih ishoda više od 87.000, prenosi TAS S.

Najviše slučajeva zaraze i preminulih od posledica infekcije virusom korona je u Južnoafričkoj Republici - 1,4 miliona zaraženih i skoro 42.000 preminulih.

U Egiptu je preminulo više od 9.000 obolelih, a u Maroku 8.187.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

LUDNICA NA MEČU MEKSIKO - ENGLESKA! Pet golova, dva penala i crveni karton - ovo se prvi put dogodilo na Asteki!