NOVI SOJ KORONE OTKRIVEN U KOMŠILUKU: Mutirani virus potvrđen u Sloveniji
U SLOVENIJI je u jednom laboratorijskom uzorku otkriven mutirani soj novog korona virusa, vrlo sličan soju koji je pre toga otkriven u Engleskoj, a koji je mnogo zarazniji.
Novosti
Nacionalna laboratorija za zdravlje, okolinu i hranu potvrdila je za agenciju STA da je u uzorku brisa od osobe koja je stigla iz Engleske pronađen novi korona virus, veoma sličan novom soju iz Engleske.
Kako se navodi, delovi uzorka koje su do sada uspeli da analiziraju savršeno se podudaraju sa engleskim sojem, ali nisu uspeli da dobiju celu sekvencu genoma pa za sada to ne mogu u potpunosti da potvrde.
Dodaje se da je oblik novog soja virusa na koji antitela moraju da deluju ostao isti, uprkos mutacijama, o čemu svedoče slučajevi iz Engleske gde nisu primećene ponovne infekcije novim sojem kod ljudi koji su već bili zaraženi starim virusom.
Utvrđeno je i da antitela pokrenuta prvom infekcijom takođe štite od novog soja, što znači da je vakcina efikasna i protiv novog soja.
Preporučujemo
POGORŠAVA SE SITUACIJA U SLOVENIJI: Produžen rok varenja oštrih restriktivnih mera
07. 01. 2021. u 22:24
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)