MORA DA NAPUSTI ZEMLJU 1. SEPTEMBRA Austrija proterala ruskog diplomatu zbog špijunaže, Peskov: Moskva će uzvratiti adekvatnim merama
AUSTRIJA je prvi put donela odluku da jednog ruskog diplomatu proglasi "personom non grata".
Foto: N. Fifić
On će 1. septembra morati da napusti Austriju, a radi se o, kako ističu mediji, vrhuncu jedne špijunske afere, koju austrijski stručnjaci smatraju veoma teškom.
Ruski diplomata je osumnjičen da se godinama bavio privrednom špijunažom, pre svega haj-tek preduzeća.
Afera je otkrivena nakon što je njegovoj vezi, jednom Austrijancu, stvar postala škakljiva, te je sve prijavio svom šefu.
Nakon prijave došlo je do suđenja, a tokom procesa je Austrijanac naveo ime jednog ruskog diplomate kao oficira za vezu.
Rus se pozvao na diplomatski imunitet i odbio je davanje izjave.
Nakon ove odluke Austrije, oglasio se i Kremlj.
Moskva će uzvratiti adekvatnim merama na proterivanje ruskog diplomate iz Austrije, izjavio je danas predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
-Odgovor na potez austrijskih vlasti sledi, na ovaj ili na onaj način-upozorio je Peskov.
Preporučujemo
ITALIJA ODBILA AMERIKANCE: Ruski biznismena koga SAD traže zbog špijunaže - u Moskvi
17. 08. 2020. u 21:45
MOSKVA ODMAH REAGOVALA: Odgovorićemo istom merom na proterivanje diplomata u Slovačkoj
10. 08. 2020. u 20:29
U FRANCUSKOJ EPILOG ŠPIJUNSKE AFERE: Bivši agenti u zatvoru, prodavali tajne Kini
01. 08. 2020. u 18:42
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (5)