PRESTIGAO NAFTNOG GIGANTA: Epl najvrednija kompanija na svetu
EPL je pretekao saudijskog naftnog giganta, kompaniju Aramko, i postala kompanija sa najvećom tržišnom vrednošću na svetu.
Foto: AP
Posle objavljivanja kvartalne zarade, akcije Epla porasle su u petak za 10,47 odsto, čime je tržišna vrednost firme narasla na 1,84 biliona dolara.
Saudi Aramko, koji je od prošlogodišnjeg izlaska na berzu bio najvrednija firma, sada ima vrednost od 1,76 biliona dolara.
Eplova velika zarada u trećem fiskalnom tromesečju, objavljena u četvrtak, povećala je cenu deonica.
Firma se oporavila od pada koji je doživela u martu tokom pandemije. Deonice su ove godine porasle za više od posto, prenosi Biznisinfo.
- Uprkos udarima kovid-19, Epl je povećao prihode u svakom segmentu i svakom delu sveta - napisali su analitičari banke Morgan Stenli u izveštaju.
Preporučujemo
VELIKO "NE" ZA ĐORĐU MELONI: Planovi italijanske premijerke neslavno propali (VIDEO)
24. 03. 2026. u 15:34
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (3)