DIREKTOR SZO: Nije realna istraga o poreklu virusa u julu u Kini
IZVRŠNI direktor Svetske zdravstvene organizacije za vanredne programe Majkl Rajan kaže da nije realno očekivati da će ovog meseca u Kinu otići veliki tim kako bi istražio životinjsko poreklo korona virusa.
Foto: EPA
Prošle nedelje dva pripadnika SZO odletela su za Peking kao deo naprednog tima za planiranje dodatnih studija o tome kako je izbila pandemija Kovida-19.
Stručnjaci veruju da je virus najverovatnije prešao sa životinja na čoveka, a cilj navedene istrage je da spreči buduće pandemije.
Rajan je rekao da je SZO pokušala da sastavi veći tim koji će posetiti Kinu, ali da sumnja da će se to uskoro dogoditi.
Dva stručnjaka SZO nalaze se u karantinu u Pekingu, prenosi AP.
SZO navodi da ne postoje planovi da oni posete Vuhan, gde je pandemija prvi put otkrivena krajem prošle godine.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)