IRAN IMA JOŠ 100-200 LANSERA IDF: Danas pogođeno 400 ciljeva na zapadu
IZRAELSKO ratno vazduhoplovstvo saopštilo je da je danas izvelo napade na više od 400 iranskih vojnih ciljeva na zapadu Irana, u okviru novog talasa akcija u toj oblasti.
Foto Tanjug/AP
Među danas pogođenim ciljevima bili su lanseri balističkih raketa i skladišta sa dronovima, saopštila je izraelska vojska, prenosi Tajms of Izrael.
Izraelske odbrambene snage (IDF) procenjuju da Iran i dalje raspolaže sa 100 do 200 lansera balističkih raketa, nakon što je do sada, tokom aktuelnog rata, uništeno više od 300. Vojska navodi da nastavlja da "lovi" preostale lansere kako bi što više smanjila opseg napada na Izrael.
Pored toga, IDF je saopštio da su izraelske snage izvele vazdušni napad na mobilni sistem protivvazdušne odbrane dok su iranski vojnici pokušavali da ga premeste iz Šahruda, istočno od Teherana, na drugu lokaciju u Iranu.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PATROLA SA PUTNICIMA, NA BRZOJ PRUZI, OD BEOGRADA DO SUBOTICE: "Vožnja deluje gotovo neprimetno"
Preporučujemo
BELA KUĆA PRIZNALA MASAKR NAD IRANSKIM DEVOJČICAMA Amerika odgovorna za najstrašniji ratni zločin ikada
06. 03. 2026. u 17:23 >> 19:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)