TRAMP DRUGI PUT POMILOVAO VILSONA: Optužen za učestvovanje u nemirima na Kapitolu 2021.
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp drugi put je pomilovao Dena Vilsona, bivšeg optuženog za učešće u neredima 6. januara 2021. godine, preneli su danas američki mediji.
Foto Tanjug/AP/Mark Schiefelbein
Zvaničnik Bele kuće potvrdio je danas za NBC Njuz da je Tramp po drugi put pomilovao Vilsona jer su "optužbe za posedovanje oružja proistekle iz istrage vezane za događaje 6. januara 2021. godine".
Vilson je prvi put pomilovan u januaru po optužbama vezanim za nerede u zdanju na Kapitol hilu kada je Tramp, ubrzo nakon što je inaugurisan za svoj drugi mandat, pomilovao još oko 1.500 optuženih za učešće u neredima 6. januara.
Vilson se u maju 2024. izjasnio krivim za tri krivična dela, uključujući optužbe za ometanje ili povređivanje policajca, za izgrede u zdanju američkog Kongresa 6. januara 2021. godine i za posedovanje oružja u Kentakiju 2023. godine kada je njegova kuća pretražena u okviru istrage 6-ojanuarskih nemira.
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)