STRAZBUR OPTUŽUJE MOSKVU: Evropski sud okrivio Rusiju za obaranje MH17

В.Н.

09. 07. 2025. u 18:32

EVROPSKI sud za ljudska prava (ECHR) osudio je Rusiju zbog kako kažu "ponavljanih i očiglednih“ kršenja ljudskih prava u Ukrajini i zbog obaranja putničkog aviona MH17 2014. godine, prenosi Luksemburg Tajms.

СТРАЗБУР ОПТУЖУЈЕ МОСКВУ: Европски суд окривио Русију за обарање МХ17

Foto: Printscreen

ECHR je u sredu presudio da je Rusija odgovorna za obaranje putničkog aviona iznad istočne Ukrajine, bez obzira na to da li je raketu ispalila ruska vojska ili pro-ruski pobunjenici.

Prema navodima suda, Rusija "nije adekvatno proverila cilj rakete niti zaštitila živote ljudi u avionu".

Svih 298 putnika i članova posade na letu MH17 su poginuli, uključujući 196 holandskih državljana, 38 Australijanaca i četvoro stanovnika Luksemburga.

Britanski državljanin Endru Hor, njegova holandska supruga Estel i njihova dva sina, stara 12 i 14 godina, koji su živeli u Rezeru, takođe su poginuli u avionu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena