VRHOVNI SUD SAD DONEO NEOČEKIVANU ODLUKU: Neće preispitivati odluke nižih sudova o oružju
VRHOVNI sud Sjedinjenih Američkih Država je danas saopštio da neće preispitaivti odluke nižih sudova povodom osporavanja zakonitosti državnih ograničenja na jurišne puške, kao i osporavanja zakonitosti magacina za municiju velikog kapaciteta.
Foto Tanjug/AP
Sudije Vrhovnog suda su odbile dve žalbe, nakon što su niži sudovi potvrdili zabranu u Merilendu na poluautomatske puške, kao što je AR-15, i jednu žalbu na odluku suda u Roud Ajlendu, koji je ograničio posedovanje uređaja za punjenje municije koji drže više od deset metaka, prenosi Rojters.
Niži sudovi su odbacili argumente da mere krše Drugi amandman Ustava SAD, odnosno pravo da građani "čuvaju i nose oružje".
Sud je prošle godine poništio saveznu zabranu uređaja "bump stock", koji omogućavaju da poluautomatsko oružje puca brzo kao mitraljez.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
INICIJATIVA ZA UKIDANjE SANKCIJA RUSKOJ KORPORACIJI ROSTEH: Stiže iz Amerike
02. 06. 2025. u 18:33
SUD SAD PROTIV TRAMPA: Pauzirao masovna otpuštanja iz federalnih agencija
01. 06. 2025. u 00:11
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)