SIMION PORUČIO: Neću izdati poverenje birača, Rumuni su danas ustali
ĐORĐE Simion, desničarski kandidat koji, prema izlaznim anketama, vodi u prvom krugu predsedničkih izbora u Rumuniji izjavio je večeras da neće izdati poverenje koje su mu građani poklonili.
Foto Tanjug/AP/Vadim Ghirda
-Želim da zahvalim od srca svima koji su glasali za mene. Bio je to čin hrabrosti, poverenja i solidarnosti. Zahvalan sam svima i uveravam vas da neću izdati vaše poverenje, poručio je on u snimljenoj poruci, prenose rumunski mediji.
On je rekao da je ostvario izuzetan rezultat, optužujući medije da su tokom kampanje širili laži.
-Vi ste pobedili. Danas je rumunski narod progovorio. Vreme je da bude saslušan, uprkos preprekama, uprkos manipulacijama (...) Rumuni su ustali, rekao je Simion.
On je naglasio da će ostati lojalan Kalinu Đorđeskuu, proruskom kandidatu na prethodno poništenim izborima 24. novembra dodavši da ne želi vlast za sebe.
Foto Tanjug/AP/Vadim Ghirda
-U narednih nekoliko sati, hijene će se međusobno rastrgati da bi došle na vlast. To nije naša borba, nećemo se mešati u njihovu borbu. Ovde smo da pišemo istoriju, a ne da se bavimo politikom, rekao je Simion, prenosi portal digi24.ro.
Prema prvim izlaznim anketama nakon završetka prvog kruga ponovljenih predsedničkih izbora u Rumuniji, kandidat desničarske Alijanse za ujedinjenje Rumuna (AUR) Đorđe Simion, vodi sa 30 odsto osvojenih glasova.
Drugo mesto u anketama dele bivši nacional-liberalni političar Krin Antonesku (65) i bukureštanski gradonačelnik Nikusor Dan (55) za koje je glasalo oko 23 odsto Rumuna.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
IZLAZNOST NA RUMUNSKIM IZBORIMA PREMAŠILA 50 ODSTO: Glasalo više od devet miliona birača
04. 05. 2025. u 19:24
PRIVEDEN NOVINAR ČEJ BOUZ: Rumunska policija ušla u avion po dopisnika RT
01. 05. 2025. u 18:50
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)