TRAMP DONEO HITNU ODLUKU POSLE SMRTI PAPE FRANJE: Evo o čemu se radi
AMERIČKI predsednik Donald Tramp doneo je hitnu odluku nakon smrti pape Franje, a njegovo saopštenje prenosimo u celosti.
Foto Tanjug/AP/Ludovic Marin
- Kao znak poštovanja prema sećanju na Njegovu Svetost Papu Franju, po ovlašćenju koje mi je kao predsedniku Sjedinjenih Država dato Ustavom i zakonima Sjedinjenih Američkih Država, ovim naređujem da se zastava SAD vijori na pola koplja na Beloj kući i na svim javnim zgradama i zemljištima, na svim vojnim položajima i pomorskim stanicama, i na svim pomorskim brodovima Savezne vlade u Distriktu Kolumbija i širom Sjedinjenih Američkih Država i njihovih teritorija i poseda do zalaska sunca, na dan sahrane - navodi se u saopštenju.
Takođe, Tramp naređuje da se zastava vijori na pola koplja u istom vremenskom periodu u svim ambasadama, legacijama, konzularnim predstavništvima i drugim objektima u inostranstvu, uključujući sve vojne objekte i pomorske brodove i stanice.
Da li će Tramp prisustvovati sahrani, još uvek nije poznato.
Podsetimo, papa Franja preminuo je ranije danas, saopštio je Vatikan.
(Telegraf)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)