PETORO DECE POGINULO, DVOJE NESTALO: Tragedija u Zimbabveu (VIDEO)
PETORO dece je poginulo, a dvoje je nestalo nakon urušavanja brane u istočnom Zimbabveu, saopštila je danas Jedinica civilne zaštite ze zemlje.
Foto: Printscreen
Priliv vode posle neprekidnih kiša poslednjih nedelja probio je u nedelju zidove brane na farmi u Čipingeu, udaljenom okrugu na istoku zemlje. Vlasti su prvobitno saopštile da su umrla četvorogodišnja devojčica koja je prala veš sa svojom majkom i jedan 30-godišnji muškarac.
Majka devojčice je preživela, ali je akcija spasavanja kasnije rezultirala pronalaskom tela još četvoro dece, prenosi AP.
Jedinica za civilnu zaštitu je saopštila da se nastavlja potraga za još dvoje dece, starosti osam i četiri godine, koji se i dalje vode kao nestali.
Agencija je saopštila da su prilivi vode poplavili nizvodna sela, iznenadivši decu koja su pecala ili prala veš na obližnjoj reci, uništavajući poljoprivrednu opremu i ubijajući životinje.
(Tanjug)
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)